Zdvíhacie zariadenia a zdvíhacia technika

Pomocníci do každej prevádzky​

Závesný prípravok na VZV

Závesný na vidlice VZV GSD 5

Prídavné zdvíhacie príslušenstvo na zavesenie bremena, ktoré nie je trvalou súčasťou technického zdvíhacieho zariadenia.

Zdvíhací prípravok GSD 1000

Prídavné zdvíhacie príslušenstvo na zavesenie bremena, ktoré nie je trvalou súčasťou technického zdvíhacieho zariadenia.

Zdvíhacia klieština

Pomocou klieštiny je možné zdvihnúť a následne položiť predmet v ľubovoľnej pozícii, pri manipulácii je možné meniť polohu. Zvieracie klieštiny sú na koncoch vybavené tvarovanými čeľusťami s gumovými podložkami na lepšie uchytenie. Samoaretačná záklopka umožňuje udržanie klieštin v rozovretej polohe a ručné uvoľnenie na uchytenie predmetu, klieštiny sa navádzajú ručne za držadlá.

Pojazdný portálový žeriav

Portálový žeriav je typ žeriava, ktorého charakteristickou črtou je jeho portálová konštrukcia. Portál žeriava je tvorený tuhým priečnikom (alebo viacerými), ktorý je pevne spojený so stojinami. Pojazd žeriava je na spodku, t. j. žeriav sa pohybuje po úrovni zeme. Vyrábajú sa rôzne veľkosti, od dielenských a halových žeriavov po žeriavy pre presun veľkých bremien napríklad na železničných prekladiskách, v prístavoch a podobne.